piątek, 6 listopada 2020 Dziś imieniny obchodzą: Feliks, Leonard

Wypromuj polską wieś i wygraj 5 tys. zł!

Tradycja i nowoczesność, czyli jak wyglądała i jak może zmieniać się na lepsze polska wieś. To główna idea IX edycji konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Organizuje go Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar. Patronem honorowym przedsięwzięcia jest Polski Komitet ds. UNESCO.
 

Konkurs ma promować wiejską architekturę, sztukę, tradycyjne obrzędy, ale z drugiej strony ma zwracać uwagę na innowacje czy na problemy współczesnej wsi.
 
W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto chce promować polskie rolnictwo i jego dziedzictwo kulturowe oraz zna problemy małych, lokalnych ojczyzn.
 
Prace będą oceniane w dwóch kategoriach:

  1. Prace naukowe (m. in. prace doktorskie), popularno-naukowe i inne, które nie należą do tych dwóch kategorii. Mają prezentować innowacyjne spojrzenie na rozwój polskich wsi;
  2. Prace prezentujące dorobek kulturowy (monografie wsi, archiwalne zbiory zdjęć, pamiętniki) oraz prace ilustrujące przykład sukcesu w rozwoju polskiej wsi.

 
Prace można przesyłać do 28 lipca 2017 r. Zasady konkursu znajdziecie na www.fdpa.org.pl i na www.facebook.com/Fundacja.FDPA.