wtorek, 29 września 2020 Dziś imieniny obchodzą: Michal, Michalina

Bezrobotny po trzydziestce? Pora to zmienić!

Pomysł + dotacja – sukces na rynku pracy. To hasło unijnego projektu, dzięki któremu otrzymasz bezzwrotne pieniądze na założenie własnego biznesu – do ponad 23 tys. zł. Z tej propozycji mogą skorzystać mieszkańcy Gminy Łabunie.


 
 
 
Po pierwsze trzeba spełnić kilka warunków: mieszkać na terenie Lubelszczyzny, mieć powyżej 30 lat. Po drugie należy się zgłosić. Po trzecie – co najważniejsze – musisz mieć pomysł na własną firmę. Uczestnicy tego projektu mogą dostać do prawie 23,5 tys. zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Będzie też wsparcie szkoleniowo-doradcze i pomostowe – w wysokości od 800 do 1200 w okresie do 12 miesięcy. Do tego: zwrot kosztów dojazdu na zajęcia, materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia oraz nabytych kwalifikacji. To wszystko czeka na 60 mieszkańców z woj. lubelskiego; 48 z nich dostanie dotację na założenie firmy. Udział w projekcie jest bezpłatny.
 
Rekrutacja rusza 1 marca tego roku. Projekt będzie realizowany do końca sierpnia. Po szczegóły odsyłamy na pomyslidotacja.pretender.pl.