wtorek, 7 lipca 2020 Dziś imieniny obchodzą: Benedykt, Cyryl

„Ziemniak w…” – piknik w Ruszowie

Wójt Gminy Łabunie i Koło Gospodyń Wiejskich w Ruszowie w dniu 18 września 2016r. byli organizatorami piątego pikniku rodzinnego „Ziemniak w roli głównej”. Impreza miała charakter otwarty. Piknik z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem lokalnej społeczności.
 
 

Na scenie wystąpiły Barchaczowskie Super Babki, KGW Łabunie, KGW Mocówka i KGW Ruszów, zespół ONE, zespół Grześki, oraz gościnnie wystąpiły „Jagódki” z Kolonii Suchowola. Swoje wiersze przedstawił twórca ludowy z Wierzbia Stanisław Kulasza. Gościłyśmy również panią Barbarę Farion, prezesa Spółdzielni „Sami Swoi”.
 
Wiele radości sprawiły drobne upominki przygotowane dla najmłodszych i starszych uczestników imprezy. Ponadto każdy mógł poczęstować się pysznym, gorącym bigosem, kiełbaską oraz ciastkami i gorącą kawą.
Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza Straż Pożarna w Ruszowie dziękują wszystkim którzy dołożyli wszelkich starań w organizację i dobre przygotowanie tej niezapomnianej imprezy. Jesteśmy wdzięczni gościom za przybycie, a Wójtowi za wsparcie finansowe. Dziękujemy panu Mirosławowi Wolskiemu za obsługę akustyczną a nade wszystko dziękuję wszystkim uczestnikom spotkania. Mamy nadzieję, że każdy dobrze się bawił razem z nami w Ruszowie. Do zobaczenia za rok na kolejnym pikniku.
 

Danuta Wiater
przewodnicząca KGW Ruszów