wtorek, 27 października 2020 Dziś imieniny obchodzą: Jwona, Sabina

Laureaci konkursu „O czym…” na „Kolorowym Ranczu”

Wspaniała pogoda, znakomita zabawa, uśmiechnięte buzie tak można podsumować wyjazd Laureatów do „Kolorowego Ranczo” w Łabuniach – Reformie. W bramie gospodarstwa powitały nas panie: Ewa Wieczorek i Anna Merklinger, które przybijając pieczątki na dłonie uczestników mówiły: witamy w stadzie. Zaraz wyjaśniło się o co chodzi…
 
 
po wysłuchaniu regulaminu poruszania się po terenie weszliśmy do zagrody ze zwierzętami. Owce, kozy, świnka wietnamska Dorotka, kucyk Kuba, świnki morskie, królik, kury… i my! Czuliśmy się jak w stadzie. Zachwyt zwierzątkami nie minął szybko, bo dzieciaki co chwilę wracały do swoich ulubieńców i karmiły je chlebkiem, który otrzymały od właścicieli gospodarstwa.
 
Kolejną atrakcją były zabawy: przeciąganie liny, łapanie hula-hop, karuzela, skakanie przez skakankę, ale największą atrakcją była wojna na mąkę. W trakcie zabaw pani Ewa częstowała nas bułką drożdżową i dżemami własnej roboty, a do tego świeżym mlekiem prosto od kozy. Dorosłym serwowano kawę z cynamonem. Były też kiełbaski, kompot z cukinii i woda z miętą.
 
Na zakończenie wizyty w imieniu Wójta Gminy Łabunie pan Adam Kniaź przewodniczący Rady wręczył dzieciakom drobne słodycze i pamiątkę z gospodarstwa.
 

Referat Promocji, Kultury, Sportu i Inf. serdecznie dziękuje Dzieciom, Rodzicom, pani Halinie Dybzińskiej, panu Wójtowi, panu Przewodniczącemu i ekipie z „Kolorowego Ranczo” za uśmiech, życzliwość, pomoc w organizacji i pięknie spędzone przedpołudnie.