sobota, 17 października 2020 Dziś imieniny obchodzą: Malgorzata, Wiktor

Narodowe Czytanie 2016 – głosowanie

3 września 2016 roku po raz kolejny spotkamy się, aby podczas Narodowego Czytania wspólnie przeczytać jeden z wielkich polskich utworów literackich. Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda chciałby, aby to wyjątkowe spotkanie odbyło się przy autorze dzieła wybranego przez samych Polaków.


 
Zachęcamy do zapoznania się z przesłaniem Prezydenta Andrzeja Dudy, dostępnym na oficjalnej stronie Prezydenta RP, w którym zaprosił wszystkich do wzięcia udziału w wyborze książki na Narodowe Czytanie 2016. W wyniku konsultacji z wydziałami filologicznymi polskich uczelni oraz Radą Języka Polskiego wybranych zostało pięć dzieł, spośród których wyłonione zostanie jedno, które wspólnie przeczytamy w pierwszą sobotę września.
 
Zapraszam Państwa serdecznie do udziału w głosowaniu. Aby oddać głos należy dokonać wyboru jednego z podanych poniżej tytułów i umieścić go w temacie e-maila, który proszę odesłać na adres: narodowe.czytanie2016@prezydent.pl . Aby głos był ważny w temacie e-mail powinien znaleźć się jedynie tytuł (bez cudzysłowu i bez autora dzieła). Oddawać głos na wybrany tytuł można do 11 lutego br. Wynik głosowania zostanie ogłoszony po 22 lutego 2016.
 
Tytuły dzieł:

  • Chłopi – Władysław Reymont
  • Noce i dnie – Maria Dąbrowska
  • Wesele – Stanisław Wyspiański
  • Popioły – Stefan Żeromski
  • Quo vadis – Henryk Sienkiewicz