sobota, 4 lipca 2020 Dziś imieniny obchodzą: Malwina, Odon

1/8 Mistrzostw Polski Juniorek w piłce ręcznej

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Łabuńkach Pierwszych 23 stycznia 2016 roku rozegrano mecze 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek w piłce ręcznej. W rozgrywkach brały udział drużyny z: Chorzowa, Sułkowic, Rzeszowa oraz Zamościa. Dwie najlepsze drużyny awansowały do ćwierćfinałów.


 
 
Drużyna MKS „Padwa” Zamość reprezentowana przez dziewczęta z Gminy Łabunie wygrała dwa spotkania z KS Gościbia Sułkowice (28:24) oraz z MKS V LO Rzeszów (25:15). Niestety uległy Mistrzyniom Polski z KS Ruch Chorzów 20:36.
 
Dwie wygrane i jedna porażka zapewniły dziewczętom drugie miejsce premiowane awansem do ćwierćfinałowych rozgrywek Mistrzostw Polski, które odbędą się 5-7 lutego we Wrocławiu. Warto podkreślić, że 8 zawodniczek to absolwentki szkół gminy Łabunie.

 
Kolejnymi rywalkami podopiecznych Wojciecha Groniewskiego będą:

  • UKS Handball-28 Wrocław (gospodarz)
  • MKS Ochota Warszawa
  • MKS Truso Elbląg I

 
006
 
MKS „Padwa” Zamość: Policha Aleksandra, Kurzempa Katarzyna, Burdzy Sylwia, Złomańczuk Karolina, Pacaj Angelika, Grądz Anna, Paszt Paulina, Zwolan Klaudia, Daria Herbut, Skiba Natalia.
 

Zawodniczki MKS „Padwa” Zamość dziękują panu Wójtowi Gminy Łabunie za pomoc w organizację turnieju oraz za wspieranie od kilku lat w spełnianiu sportowych marzeń.

Wojciech Groniewski

 
 

Wójt Gminy Łabunie dziękuje dziewczętom za zaangażowanie w sportową rywalizację oraz życzy kolejnych wygranych na turnieju we Wrocławiu i awansu do strefy medalowej.