“Karnawałowe Harce Freestyle Dance” w Łabuńkach

W sobotę, 17 stycznia 2015r. w hali sportowej w Łabuńkach Pierwszych odbył się Wojewódzki Turniej Tańca Gminy Łabunie Karnawałowe Harce Freestyle Dance. Organizatorami imprezy byli: Urząd Gminy w Łabuniach, Gimnazjum oraz Szkoła Podstawowa w Łabuńkach Pierwszych i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Łabunie. Gospodarzem turnieju była Grupa Tańca Nowoczesnego SPiG działająca przy w/w szkołach.

Turniej został zorganizowany w celu: popularyzacji tańca jako jednej z form aktywnego wypoczynku i spędzania wolnego czasu, promowania różnych stylów tańca, wyłonienia najlepszych tancerzy i zespołów turnieju, poszukiwania nowych, nieznanych trendów tańca, rozwijania aktywnej współpracy między animatorami tańca, oraz promocji Gminy Łabunie i szkół w Łabuńkach Pierwszych. W czasie imprezy zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Łabunie: prezes – Pani Danuta Bosiak i zastępca Pani Halina Piskorz.

W turnieju wzięło udział 230 tancerzy z 14 zespołów z różnych miejscowości województwa lubelskiego: Styl z Biłgoraja, Slide Dance Group ze Starego Zamościa, Fart z Krasnobrodu, Maxi Dance, Mini Dance, Just Dance i Szkoła Tańca Dance Mania z Lublina, Pokus z Puław, New Wave Two z Tomaszowa Lubelskiego, Chaines, Face i Etoile z Zespołu Szkół nr 5 z Krasnegostawu oraz Raptis z Zamościa.

Tancerze rywalizowali solo, w duetach, małych grupach i formacjach, w kategoriach hip hop mix style, disco dance, disco freestyle oraz karnawałowe show i fantazje taneczne. Uczestnicy występowali w następujących kategoriach wiekowych: maluchy, dzieci do 9 lat, dzieci starsze do 12 lat, juniorzy i dorośli. Zmagania tancerzy oceniało niezależne, profesjonalne jury. Najlepsze wyniki spośród tancerzy z Łabuniek uzyskała Daria Grula, która dotarła do ćwierćfinału w kategorii solo hip-hop mix style juniorzy. Daria Swaczyna odważnie walczyła w 1/8 finału. Uczeń Szkoły Podstawowej w Łabuńkach, Szymon Kolaja reprezentował zespół Raptis z Zamościa i zajął 8 miejsce w finale w kategorii solo dzieci hip-hop mix style chłopcy.

Finaliści otrzymali dyplomy, zaś zwycięzcy dodatkowo medale i puchary ufundowane przez Urząd Gminy w Łabuniach oraz upominki ufundowane przez darczyńców: Ośrodek Szkolenia Kierowców Dobra Szkoła w Zamościu, Zakład Stolarski Drewkol w Łabuńkach Pierwszych, Hurtownię Art. Papierniczych Azet w Zamościu, firmę ABC Art. papiernicze, Sklep Kredka na Starym Mieście w Zamościu, Ski-Surf Akademię Sportów Wodnych i Zimowych w Zamościu, Panią Irenę Wodecką z Lublina oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Zamojska – biuro w Kornelówce. Ponadto przy organizacji turnieju pomagali nam: Piekarnia Henryk Ćwik w Kalinowicach, Hurtownia Przemysłowo-Spożywcza Testa Łabuńki Pierwsze – hurtownia w Zamościu, Pan Edward Karchut z Łabuniek Pierwszych. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie.

Tak duże wydarzenie nie mogłoby odbyć się gdyby nie osobiste zaangażowanie dyrektor Gimnazjum w Łabuńkach Pierwszych Pani Doroty Turczyn, nauczycielek: Pani Anny Jastrzębskiej, Pani Haliny Dybzińskiej i Pani Elżbiety Klimko, pracowników sekretariatu i obsługi oraz uczniów klasy III i II naszego gimnazjum.

Wszystkim składamy serdeczne podziękowania.

Z tanecznym pozdrowieniem

Joanna Luterek

Galeria zdjęć (fot. p. Jastrzębska)