Dzień Babci i Dziadka w Ruszowie

W dniu 19 stycznia 2015 r. KGW w Ruszowie zorganizowało przyjęcie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Uroczystość ta już od kilku lat wpisana jest w kalendarz imprez Gminy Łabunie.

Wśród zaproszonych gości byli wójt Gminy Antoni Wojciech Turczyn, przewodniczący Rady Gminy Adam Kniaź, Sekretarz powiatu a pochodzący z Ruszowa Jerzy Zawadzki z małżonką, Gminny chór pod batutą Agnieszki Brylewicz. Na spotkanie przybyło ponad 90 osób. Miłych i dostojnych gości przywitali przewodnicząca KGW Danuta Wiater oraz sołtys Bogusław Szast.

Panie Monika Dębkowska i Aleksandra Maziarczuk wraz z dziećmi przygotowały część artystyczną. Na scenie zaprezentował się chór Gminy Łabunie który wykonał 4 przepiękne kolędy. Sołtys Bogusław Szast oraz przewodnicząca Danuta Wiater wręczyli seniorom piękne książki pt. Nowoczesne Gminy i Gmina Łabunie. Goście byli miło zaskoczeni i wzruszeni a prezenty w postaci książek sprawiły im wielką radość.

Organizatorem uroczystości było KGW Ruszów, które zadbało o miłą atmosferę, gorące posiłki i zabawę przy dźwiękach kapeli Grześki. Mieszkańcy Ruszowa i Ruszowa-Kolonii dziękują Wójtowi, paniom z KGW Ruszów, Gminnemu Chórowi oraz dzieciom za zorganizowanie tak miłej i wzruszającej uroczystości, która na długo pozostanie w pamięci przybyłych gości. KGW Ruszów składa szczególne słowa podziękowania władzom Gminy Łabunie za przychylność w podejmowaniu takich inicjatyw dla mieszkańców naszej wsi, za wsparcie finansowe, a gościom za tak liczne przybycie. Do zobaczenia za rok!

Przewodnicząca KGW Ruszów

Danuta Wiater


Galeria zdjęć