Nagrody w dziedzinie kultury i sportu wręczone

Przed rozpoczęciem sesji Rady Gminy Łabunie, Wójt Gminy – Mariusz Kukiełka wręczył nagrody w dziedzinie kultury i sportu za 2021 r.

Wójt Gminy Łabunie drugi rok z rzędu wręczył nagrody finansowe w dziedzinie kultury i sportu. Otrzymały je trzy osoby za promocję i upowszechnianie kultury oraz 11 osób za sukcesy sportowe. Uroczystość przekazania nagród odbyła się na Sesji Rady Gminy Łabunie w środę, 23 marca na podstawie uchwały w sprawie dorocznych nagród, którą łabuńscy radni uchwalili w listopadzie 2020 r.

Nagrodę w wysokości 500 zł otrzymała Pani Marzena Maziarczyk z gminy Stary Zamość, która otrzymała 500 zł nagrody finansowej. Do nagrody została zgłoszona przez Wójta Gminy Łabunie.

Pani Marzena Maziarczyk działa na obszarze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemia Zamojska, której członkiem jest również gmina Łabunie. Pracuje w Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego w Zamościu z siedzibą w Sitnie W gminie Łabunie Pani Marzena Maziarczyk od trzech lat kultywuje i przekazuje tradycje lokalne związane z obrzędem dożynkowym. Angażuje się bezpośrednio i aktywnie w promocję tego wydarzenia odpowiadając za dekorację sceny dożynkowej w oparciu o poszanowanie starych tradycji z wykorzystaniem lokalnych kwiatów, ziół, owoców i warzyw. Pani Marzena Maziarczyk kultywuje tradycję i upowszechnia kulturę poprzez m.in. organizację i realizację bezpłatnych warsztatów świątecznych kultywując obrzędy i dawne tradycje związane z Bożym Narodzeniem oraz Wielkanocą. Warsztaty, których jest autorką, integrują także pokolenia oraz aktywizują mieszkańców – uczestników warsztatów.

Nagroda w wysokości 500 zł została również przyznana Pani Annie Swaczynie. Wnioskodawcą do nagrody był Wójt Gminy Łabunie.

Pani Anna Swaczyna rękodziełem zajmuje się od kilkudziesięciu lat. Zaczynała od robienia na drutach i szydełku, co kontynuuje do dzisiaj. Obecnie wyplata kosze z wikliny papierowej, wykonuje stroiki i inne ozdoby świąteczne w poszanowaniu tradycji lokalnych i dziedzictwa kulturowego regionu. Pani Anna jest autorką wystaw, m.in. w Bibliotece Publicznej Gminy Łabunie, na których prezentuje swoje prace. Wystawiała swoje dzieła ludowe na wydarzeniach gminnych – m.in. podczas dożynek. Bierze udział w wielu konkursach, w których zdobywa liczne nagrody. Bierze również aktywny udział w warsztatach rozwijających i ubogacających tradycje lokalne.

500 zł nagrody Wójt Gminy Łabunie przyznał również Kamili Wróblewskiej, który wnioskował o docenienie młodej artystki.

Kamila Wróblewska jest uczennicą 3 klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. Ponadto uczęszcza również do 4 klasy II stopnia Państwowej Szkoły Muzycznej w Zamościu, gdzie od 10 lat uczy się gry na fortepianie. Kamila od najmłodszych lat angażowała się w działalność artystyczną, reprezentując przy tym Gminę Łabunie. Brała udział w uroczystościach gminnych i poza gminnych. Przez wiele lat należała do zespołu tanecznego „Łabuńskie Iskierki” oraz aktywnie współpracowała ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Gminy Łabunie. Razem z mamą – Bożeną Wróblewską, tworzą Duet „ONE”, który od 2013 r. uświetnia swoimi występami okoliczne wydarzenia i imprezy. Kamila rozwija również swoje zdolności pianistyczne uczestnicząc w konkursach i koncertach pianistycznych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i międzynarodowym. Jest wielokrotną laureatką nagród głównych i wyróżnień.

 

Nagrody zostały wręczone również sportowcom. Otrzymało je 11 osób. Przypomnijmy – wpłynęło 13 wniosków o przyznanie dorocznej nagrody z osiągnięte wyniki sportowe. Po posiedzeniu komisji do spraw przyznawania dorocznych nagród i wyróżnień za osiągnięcia sportowe Wójt Gminy Łabunie postanowił nagrodzić i wyróżnić:

Patryka Krupę, który otrzymał 1800 zł nagrody finansowej. Do nagrody został zgłoszony przez Klub Sportowy AGROS Zamość

Patryk Krupa reprezentuje Klub Sportowy Agros Zamość. Nagrodę finansową otrzymał za zajęcie w 2021 r. III miejsca na Mistrzostwach Świata w Nairobi w sztafecie 4×100. Tutaj kierujemy szczególne podziękowania do Pana Andrzeja Gdańskiego – trenera Patryka, który niewątpliwie przyczynił się do sukcesu naszego utalentowanego sportowca.

Kolejna nagroda finansowa w kwocie 1400 zł trafiła do Dawida Kani, który został zgłoszony przez Zamojski Klub Karate Kyokuszin.

Dawid Kania w 2021 r. stawał na podium 20 razy z czego 12 na najwyższym. Otrzymał powołanie do składu Kadry Narodowej Kyokushin na 34 Wagowe Mistrzostwa Europy Katowice. Na tych Mistrzostwach został brązowym medalistą. Zajął 3 miejsce w kategorii kumite Kadet – 35 kg.

Nagrodę finansową w kwocie 1400 zł Wójt Gminy Łabunie przyznał również Wiktorowi Kolai, który został zgłoszony przez rodzica – Pana Piotra Kolaję.

Wiktor Kolaja w 2021 r. zajął III miejsce (zdobył brązowy medal) na Mistrzostwach Polski Open i Kata seniorów oraz Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Zamościu, a także 3 miejsce (brązowy medal) na 34 Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin w Katowicach w kat. – 70 kg.

Nagrodę finansową w kwocie 1200 zł Wójt Gminy Łabunie przyznał również Michałowi Mazurowi.  Został zgłoszony przez Klub Sportowy Agros Zamość.

Pan Michał Mazur otrzymał nagrodę finansową za zdobycie złotego medalu  na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce w Suwałkach w rzucie młotem.

Kolejna nagroda finansowa w kwocie 1000 zł trafiła do Kamila Bosiaka – kapitana drużyny piłkarskiej Sparty Łabunie. Do nagrody, która jest adresowana do całej drużyny Sparty, został zgłoszony przez Gminny Klub Sportowy Sparta Łabunie.

W sezonie rozgrywkowym 2020/2021 o Mistrzostwo klasy „A” Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej wywalczył jako kapitan Gminnego Klubu Sportowego Sparta Łabunie awans z drużyną do wyższej klasy rozgrywkowej tj. „okręgowej” kończąc sezon na trzecim, premiowanym awansem miejscu.

Nagrodę finansową w wysokości 500 zł otrzymał również Jakub Wołoszyn, który został zgłoszony przez Gminny Klub Sportowy Sparta Łabunie

Pan Jakub przez cały 2021 r. przyczyniał się do popularyzacji wydarzeń sportowych, które odbywały się na terenie powiatu zamojskiego jak również powiatów ościennych, gdzie sportowcy naszej gminy toczyli rywalizację sportową. Prowadząc fanpage Gminnego Klubu Sportowego Sparty Łabunie zdawał bieżące relacje dotyczące poczynań zespołów klubu. Ponadto przygotowywał felietony i artykuły do gminnego wydawnictwa przyczyniając się do jeszcze większej popularyzacji sportu wśród czytelników.

Wójt Gminy Łabunie postanowił również przyznać wyróżnienia dla sportowców z gminy Łabunie.

Jedno z nich wędruje do Alana Kani.

W 2021 r. Alan stawał na podium 21 razy z czego 19 na najwyższym. Otrzymał powołanie do składu Kadry Narodowej Kyokushin na 34 Wagowe Mistrzostwa Europy 2021 Katowice, na których zajął 6 miejsce w kategorii kumite. Z kolei 18 grudnia 2021 r. podczas XXXVII Pucharu Polski w Karate Kyokushin w Bydgoszczy zajął 1 miejsce w kategorii kumite Młodzik – 50 kg i 5 miejsce w kategorii kata Młodzik.

Kolejne wyróżnienie Wójt Gminy Łabunie przyznał Marcinowi Jastrzębskiemu

W 2021 r. stawał na podium 6 razy z czego 4 na najwyższym. Pierwsze miejsce zajął m.in. w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin „VI IKO Przełęcz Cup” w Dukli w kategorii kata Młodzik – 40 kg oraz na Ogólnoopolskim Turnieju Karate Kyokushin IKO PODLASIE CUP 2021 w Białymstoku w kategorii kumite Młodzik – 40 kg.

Wyróżnienie otrzymał również Jakub Proć

W 2021 r. stawał na podium 6 razy z czego 2 na najwyższym.. Pierwsze miejsca wywalczył w dwóch ogólnopolskich turniejach karate kyokushin – w Chełmie i Łabunkach Pierwszych. Na podium stawał także biorąc udział w międzynarodowych turniejach karate kyokushin w Dukli oraz Tomaszowie Lubelskim.

Wójt Gminy Łabunie przyznał również wyróżnienie Nikoli Braneckiej

Jest lekkoatletką. Jej dyscyplina to skoki wzwyż. W 2021 r. zajęła I miejsce podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw U16 w Białej Podlaskiej. Tu również podziękowania kierujemy do Pana Janusza Stryjewskiego, trenera Nikoli, który czuwa nad karierą sportową Nikoli.

Wyróżnienie Wójta Gminy Łabunie otrzymuje Krystian Kiszka

Kandydat uprawia trzy dyscypliny sportowe: szachy, tenis stołowy, piłka nożna. W 2021 r. zajmował miejsca na podium w takich turniejach jak: pięć I miejsc, m. in. w Turnieju Szachowym „Szach Królowi” o Puchar Prezydenta m. Lublin, w mistrzostwach Gminy Zamość w Szachach czy w Turnieju Szachowym „Patriotyzm przez szachy”.

Nieobecnym na uroczystości sportowcom Wójt Gminy Łabunie wręczy nagrody w innym, uzgodnionym terminie.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Dziękujemy za to, że dzięki Waszej ciężkiej pracy rozsławiacie gminę Łabunie i godnie ją Państwo reprezentujecie.