Patryk Krupa bije kolejne rekordy

Mieszkaniec gminy Łabunie i zawodnik KS Agros Zamość – Patryk Krupa zaliczył udany start w Nairobi. Nasz sportowiec daje z siebie wszystko!

Polska sztafeta 4 x 100 metrów w składzie: Dominik Łuczyński, Patryk Krupa, Jakub Pietrusa i Oliwer Wdowik, podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Nairobi z czasem 38,90 poprawiła własny rekord Europy Juniorów zajmując tym samym trzecie miejsce.

W dniach 18-22 sierpnia 2021 r. w Nairobi (Kenia) odbyły się Mistrzostwa Świata U20. Do Reprezentacji Polski na 18. Mistrzostwa Świata U20 w Nairobi zostało powołanych z Klubu Sportowego „Agros” Zamość dwoje zawodników Monika Romaszko oraz Patryk Krupa. Zarówno Monika jak i Patryk biegali w sztafetach 4 x 100.

W finale biało-czerwoni w składzie z zawodnikiem KS „Agros” Zamość Patrykiem Krupą na drugiej zmianie pobiegli o 0.03 sekundy szybciej niż w eliminacjach z dnia 21 sierpnia (sobota). Polscy sprinterzy zostali pokonani jedynie przez Jamajczyków oraz zawodników z RPA. Zarówno wynik z eliminacji oraz z finałów to był najlepszy wyniki w Europie. Gratulujemy !!!

tekst i foto: KS Agros Zamość