Prestiżowa nagroda dla Biblioteki Publicznej Gminy Łabunie

„Cmentarz parafii św. Dominika i Matki Bożej Szkaplerznej w Łabuniach” książką roku 2019.

W piątek, 2 października w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie odbył się Finał Konkursu „Książka Roku 2019” oraz wręczenie Wawrzynów Pawła Konrada. Tegoroczny konkurs organizowany po raz XIII był dla Biblioteki Publicznej Gminy Łabunie szczególny, ponieważ w jednej z pięciu kategorii – Publikacje wydane przez biblioteki województwa lubelskiego, nagrodzona została książka „Cmentarz parafii św. Dominika i Matki Bożej Szkaplerznej w Łabuniach”.

Jest to szczególne wyróżnienie, wszak biblioteka rokrocznie wydaje i przesyła swoje publikacje (2-3 w każdym roku, ogółem ponad 30 w serii Łabuńska Biblioteczka Regionalisty) na konkurs.

Anno Domini 2020 zostaliśmy dostrzeżeni i wyróżnieni tą zacną nagrodą -najważniejszą w świecie książek województwa lubelskiego.

Dziękujemy serdecznie Organizatorom oraz Jury za zwrócenie uwagi na wydawnictwo, które – jak usłyszeliśmy – wyróżniało się na tle innych szatą, tematem… za zwrócenie uwagi na wydawniczą działalność biblioteki, zainicjowaną przez byłego jej kierownika – Bogdana Szykułę.

Słowa podziękowania należą się Tomaszowi Mazurowi – który zadbał o szatę graficzną publikacji.

Cieszymy się, że mogliśmy znaleźć się w tak zacnym gronie – wśród autorów najlepszych książek Lubelszczyzny 2019 roku.

Autorką książki jest Agnieszka Szykuła-Żygawska – od sierpnia Dyrektor instytucji Biblioteki Publicznej Gminy Łabunie.

Książka dostępna jest w księgozbiorze biblioteki – zapraszamy!