środa, 8 kwietnia 2020 Dziś imieniny obchodzą: Dionizy, Julia

Podziękowali babciom i dziadkom

Artystyczne występy i artystyczny tort – tak najmłodsi mieszkańcy Ruszowa podziękowali babciom i dziadkom z okazji ich święta.

Dzień Babci i Dzień Dziadka w Ruszowie odbył się w niedzielę, 19 stycznia. W świetlicy wiejskiej zgromadziły się dzieci, które przygotowały część artystyczną, główni bohaterowie wydarzenia – babcie i dziadkowie oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Łabunie – Mariusz Kukiełka, Przewodnicząca Rady Gminy – Elżbieta Kuźma, Wiceprzewodniczący Rady Gminy – Mariusz Kliza, radny Jacek Antoniewicz oraz Sołtys Ruszowa – Bogusław Szast.

Dzieci zaprezentowały część artystyczną, na której recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Był też artystyczny tort przygotowany dla babć i dziadków, życzenia oraz wspólne tańce serwowane przez muzyczną kapelę.

Organizatorem Dnia Babci i Dnia Dziadka w Ruszowie byli: Wójt Gminy Łabunie, Radni, KGW Ruszów, Sołectwo Ruszów, Sołectwo Ruszów-Kolonia, OSP Ruszów. W organizację wydarzenia zaangażowali się również: Karolina Psiuk, Katarzyna Juśko, Kamila Krukowska, Natalia Psiuk, Mateusz Bryk.