wtorek, 14 lipca 2020 Dziś imieniny obchodzą: Bonawentura, Stelia

Nagroda – aparat fotograficzny powędrowała do…

Oliwii Flak z Barchaczowa. To ona wygrała aparat foto – główną nagrodę w warsztatach „Robimy selfie” organizowanych przez Wójta Gminy Łabunie. Chcesz to właśnie Ty wygrać następny? Zapisz się na ostatnie warsztaty, które odbędą się w najbliższą sobotę (19 października) w Domu Kultury w Łabuniach. Startujemy o 11.00. Warsztaty potrwają ok. 4 godziny. To połączenie mega zabawy przez naukę, no i oczywiście wesoła przygoda z robienia profesjonalnego selfie. Zapisy pod nr tel.: 518 429 268. Tymczasem – poczytajcie i zobaczcie fotorelację z ostatnich warsztatów, które odbyły się w sobotę, 12 października w Izbie Muzealnej w Barchaczowie. Niech to będzie dla Was mała zachęta do zapisania się na foto-przygodę.

Na warsztatach była zabawa światłem, cieniem, perspektywą. Uczestnicy odkryli, że wcale nie trzeba drogiego profesjonalnego sprzętu by zrobić dobre ujęcia. Czasami zamiast lamp błyskowych wystarczą: papier, nożyczki i folia spożywcza.
Wszyscy mogli sprawdzić się w roli fotografa, dekoratora i odrobinę psychologa tworząc fotografie ukazujące to, co skrywane jest w głębi serca… Osoby biorące udział w zabawie, stworzyły wspólnie jesienne tło oraz zabawne gadżety do tzw foto-budki. Efekt? Powstały nie tylko piękne selfie ale także ciekawe zdjęcia portretowe.
W trakcie zajęć było kilka konkursów, w których uczestnicy zbierali punkty mające wpływ na przebieg losowania głównej nagrody oraz otrzymywali drobne upominki od prowadzącej warsztaty Beaty Synowiec.
Przed godziną 15tą po dość intensywnych trzech godzinach była pizza, by nabrać energii na powrót do domu, natomiast tuż przed końcem warsztatów Wójt Gminy Łabunie- Mariusz Kukiełka z zawiązaną apaszką na oczach wylosował zwyciężczynię aparatu fotograficznego, którą okazała się Oliwia Flak z Barchaczowa. Gratulujemy i czekamy na Was na kolejnych warsztatach.

Warsztaty z cyklu „Tworzę z pasją” realizowane są w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2019 r.