poniedziałek, 21 stycznia 2019 Dziś imieniny obchodzą: Agnieszka, Jarosław

„Jesienne pola Roztocza” nagrodzone

Bogusław Pupiec z Łabuniek Pierwszych został laureatem 6. Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie”. Jury oceniło 71 zgłoszeń zawierających 321 fotografii. W kategorii fotografia artystyczna II miejscem nagrodzono pasjonata fotografii z gminy Łabunie za pracę zatytułowaną „Jesienne pola Roztocza”.


 
 


W kategorii fotografia artystyczna wygrała Małgorzata Piekarska za cykl „Konie z Janowa Podlaskiego”. W fotografii reportażowej zwyciężył Tadeusz Żaczek za cykl „Lubelskie prawosławie”. Pierwszą nagrodę w kategorii fotografia dokumentacyjna zdobył Artur Georgiew za zdjęcie fontanny na placu Litewskim w Lublinie.
 
Wystawę zdjęć można zobaczyć na parterze lubelskiego urzędu marszałkowskiego przy ul. Grottgera 4.
 
Bogusław Pupiec, rocznik 1972. Krajobraz to dziedzina fotografii, która najbardziej go pociąga. Roztoczańskie pejzaże są najczęstszą inspiracją jego prac. Jest autorem wystawy FOTOPASJA wystawionej w Galerii Błękitnej Biblioteki Publicznej Gminy Łabunie. Fotografie jego autorstwa zostały wykorzystane do druku znaczków pocztowych, były publikowane w prasie lokalnej oraz przewodnikach turystycznych. W Zamojskim Towarzystwie Fotograficznym od sierpnia 2017 r.