sobota, 26 września 2020 Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Cyprian

Stwórzmy Miejsca Przyjazne Rowerzystom

Ruszył nowy nabór Miejsc Przyjaznych Rowerzystom. Dzięki akcji mogą także powstać na terenie Gminy Łabunie. Będą to miejsca rekomendowane dla cyklistów. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie i promocja miejsc, w których rowerzysta będzie mógł odpocząć, zjeść i skorzystać z innych przydatnych mu usług.

Znajdą się one na terenie Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Do akcji mogą przyłączyć się przedsiębiorcy działający na terenie Gminy Łabunie. Udział w tym przedsięwzięciu oznacza nie tylko promocję turystyki rowerowej, ale i przedsiębiorcy, który dołączy do tego projektu.
 

źródło: greenvelo.pl

 
Przez Gminę Łabunie nie przebiega wspomniana rowerowa autostrada, ale jest ona tzw. korytarzem, czyli miejscem znajdującym się w bliskiej odległości od szlaku Green Velo. To oznacza, że możemy walczyć o Miejsca Przyjazne Rowerzystom. Mogą one powstać w obiektach noclegowych, restauracjach i barach, muzeach, na stacjach paliw, w sklepach wielobranżowych czy w firmach sprzedających części zamienne do rowerów . To właśnie m. in. tacy przedsiębiorcy z Gminy Łabunie mogą dołączyć się do akcji. Kto jeszcze może przystąpić do projektu i jak to zrobić? Tego dowiecie się, czytając krótki regulamin na stronie internetowej: greenvelo.pl/portal/pl/zanim-wyjedziesz/miejsca-przyjazne-rowerzystom, wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy. Jeżeli chcecie, by Wasza firma została Miejscem Przyjaznym Rowerzystom, zgłaszajcie się. Macie czas do 28 lutego tego roku (do godz. 15:00).
 
 

WAŻNE!

 
W związku z akcją, dzięki której w Gminie Łabunie mogą powstać Miejsca Przyjazne Rowerzystom, odbędzie się spotkanie podmiotów działających w branży turystycznej i około turystycznej oraz lokalnych przedsiębiorców. Spotkanie będzie dotyczyć planów i kierunków rozwoju w zakresie turystyki i rekreacji w naszej gminie (m.in. gminnego szlaku rowerowego i Green Velo), popularyzacji zasobów przyrodniczo – kulturowych oraz wymiany cennych doświadczeń.
 
Spotkanie odbędzie się 15 lutego o godz. 10.00 w oficynie bocznej (lewej) w zespole pałacowo – parkowym w Łabuniach. Prosimy o potwierdzenie przybycia pod nr tel. 84 61 60 24 do 14 lutego do godz. 12.00.
 
Spotkanie organizuje Wójt Gminy Łabunie oraz Kierownik Referatu Promocji i Rozwoju Gminy.
 

źródło: greenvelo.pl