Srebro dla Chóru “Konsonans” na Międzynarodowym Konkursie – aktualizacja

Nasz Gminny Chór ,,Konsonans” zdobył Srebrny Dyplom w IV edycji Międzynarodowego Rzeszowskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Konkurs odbył się 28 stycznia 2017 r. w Studium Muzyki Liturgicznej przy Rzeszowskiej Bazylice Wniebowzięcia NMP. W zmaganiach wzięło udział 29 podmiotów. Przesłuchania konkursowe rozpoczęły się o godz. 9:00 i trwały do późnych godzin wieczornych.
 

Każdy z zespołów był zobowiązany do wykonania 15-sto minutowego programu a’capella (bez akompaniamentu), zawierającego utwór obowiązkowy. Poziom prezentacji w tej edycji okazał się bardzo wysoki. W zmaganiach wzięło udział aż sześć chórów akademickich i uniwersyteckich, takich jak: Chór Akademicki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej “Cantata” z Krakowa , Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Warszawy, Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej, Chór Akademicki Politechniki Świętokrzyskiej, Chór AGH „Con Fuoco” z Krakowa.

Ze względu na międzynarodowy charakter festiwalu w przesłuchaniach wzięły również udział chóry z Ukrainy i Białorusi. Po trudnych obradach, jury w składzie: dr hab. M. Nowak – prof. UMCS, dr hab. J. Skorek, dr A. Marek-Kamińska uzgodniło werdykt.

Nasz Chór został bardzo wysoko oceniony i uplasował się zaraz za Chórem Akademickim. To ogromny sukces zespołu, osiągnięty dzięki zaangażowaniu i determinacji jego członków oraz systematycznej pracy.

Z wielką przyjemnością odbieraliśmy nagrodę w imieniu wszystkich mieszkańców Gminy Łabunie, których staramy się zawsze godnie reprezentować. Serdecznie dziękujemy tym, którzy nas wspierali, pomagali i kibicowali.
 
Mamy nadzieję, że nasze sukcesy zachęcą innych do realizowania swojej śpiewaczej pasji. Zapraszamy na zajęcia chóru – zgłoszenia chorlabunie@gmail.com lub bezpośrednio we wtorki i czwartki 18:30 w budynku wielofunkcyjnym przy ul. Orzechowej. Zapraszamy!