Narodowe Czytanie 2016

W sobotnie przedpołudnie w malowniczej scenerii zespołu pałacowo-parkowego w Łabuniach w ramach akcji „Narodowe Czytanie” został rozstrzygnięty IX Konkurs Gminny „W Roku…” literacki, plastyczny i wiedzowy. W tym roku patronem konkursu był Henryk Sienkiewicz, jego życie i twórczość.

 
Jury nagrodziło:w konkursie literackim: panią Alicję Saputę z Łabuń, panią Barbarę Pyś z Ruszowa i Amelkę Bindę z Łabuń; w konkursie plastycznym – Wojciecha Kostrubca z Ruszowa, Klaudię Kosak z Łabuń, Paulinę Pyś z Ruszowa, Jolantę Wiater z Łabuń, Jakuba Pysia z Ruszowa i Sylwię Wiater z Łabuń. Do quizu wiedzy przystąpiło 8 osób. Największą znajomością biografii patrona konkursu wykazały się: pani Beata Murmydłowska z Barchaczowa, pani Małgorzata Wójcik z Wólki Łabuńskiej i s. Teresa Neitsch z Łabuń. Nagrody wręczała Zastępca Wójta pani Helena Szkałuba. Nagrodą główną w konkursie jest wyjazd do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.
 

Organizatorem konkursu i „Narodowego Czytania” są Referat Promocji, Kultury, Sportu i Informacji Urzędu Gminy Łabunie oraz Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie.