XXI Festiwal Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym

W niedzielę 7 sierpnia po raz XXI w Górecku Kościelnym – Amfiteatr Dąbrowa odbył się Festiwal Pieśni Maryjnej. Tę popularną imprezę zapoczątkował górecki proboszcz, ks. Tadeusz Sochan. Tegoroczny festiwal był szczególny, ze względu na pożegnanie kapłana, który 17 sierpnia przechodzi na emeryturę. Gminę Łabunie reprezentował Kameralny Chór “Konsonans”.


 
Występ spotkał się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem publiczności i zespołów. Były głośne owacje zgromadzonych na widowni sympatyków “Konsonansu”, który zdążył już wyrobić sobie “dobrą markę” i zdobyć stałych fanów, towarzyszących chórowi w jego występach. W dowód uznania Chór otrzymał propozycję koncertów, miedzy innymi w Świdniku.
 
chor_gorecko_16
 
Na ręce kierownika, pani Agnieszki Brylewicz, wpłynęły liczne gratulacje za reprezentowanie wysokiego poziomu artystycznego od organizatorów, obserwatorów, Wójta Gminy Łabunie, a także księdza Tadeusza Sochana. Gratulacje popłynęły również do Wójta Gminy Łabunie, pana Antoniego Wojciecha Turczyna, za krzewienie kultury i jej aktywne wspieranie.

 

Agnieszka Brylewicz