Wizyta węgierskiej delegacji z Iszkaszentgyörgy

W dniach 19 -22 sierpnia 2016 r. gościła w Gminie Łabunie 16 osobowa Delegacja Węgierska. Celem wizyty była integracja gmin w ramach współpracy Gminy Łabunie z partnerską gminą z Węgier. Przygotowany program ich pobytu był bardzo ciekawy i urozmaicony. Był czas na poznanie uroków i dorobku naszej gminy, zwiedzanie zabytków renesansowego Zamościa oraz integrację z mieszkańcami Łabuń.

Głównym założeniem zaproszonych gości był aktywny udział w uroczystości gminno-parafialnych Dożynek 2016. Delegacja Węgierska podczas korowodu dożynkowego zaprezentowała się w pięknych strojach ludowych. Przedstawiciele grupy węgierskiej podczas uroczystej mszy dożynkowej złożyli wraz z przedstawicielami sołectw z naszej gminy chleb z tegorocznych zbiorów – jako symbol ciężkiej pracy rolnika. Swój dorobek artystyczny przedstawili podczas części artystycznej prezentując się w pięknych tańcach ludowych oraz podczas kiermaszu Zorganizowali wystawę tkaniny patchworku, przedmiotów i rzeczy wykonanych samodzielnie oraz degustację gastronomiczną charakterystyczną dla tego regionu.
 
Czas spędzony z przyjaciółmi z Węgier to czas wyjątkowy. Niebawem delegacja z Łabuń odwiedzi Ich gminę.
 
Delegacja Węgierska wyjeżdżając z naszej gminy wyraziła serdeczne podziękowania dla Pana Wójta Antoniego Wojciecha Turczyna oraz przewodniczącego rady Pana Adama Kniazia za zaproszenie, całokształt organizacji oraz stworzenie miłej i serdecznej atmosfery podczas pobytu.
 
Serdeczne podziękowania Węgrzy skierowali do rodzin, które gościły ich w swoich domach:

  • Państwa Danuty i Czesława Bosiaków,
  • Państwa Ewy i Bernarda Panasiuków,
  • Państwa Haliny i Stanisława Piskorzów,
  • Państwa Renaty i Dariusza Nicponiów.

 

Koordynator:
Danuta Bosiak


Relacja z pobytu na iszkaszentgyorgy.wordpress.com