czwartek, 13 sierpnia 2020 Dziś imieniny obchodzą: Diana, Hipolit

Trwa rekrutacja do projektu „Lubelscy seniorzy w akcji”

Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Medialnej im. Jana Pawła II i Katolickie Radio Zamość serdecznie zapraszają do udziału w projekcie pt. „Lubelscy seniorzy w akcji!”. Projekt jest dofinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014-2020 (ASOS).

 
 
Zajęcia będą dobrą okazją, by wspólnie porozmawiać o problemach, które seniorzy dostrzegają w swojej najbliższej okolicy i razem znaleźć dla nich rozwiązanie.
 
Projekt pt. „Lubelscy seniorzy w akcji!” obejmuje organizacje inicjatywy koncentrującej się przede wszystkim na wspieraniu aktywności społecznej i zawodowej osób starszych, na promowaniu edukacji przez całe życie i korzyści płynących ze współpracy międzypokoleniowej. Ważne miejsce w tych działaniach zajmuje przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na wiek.
 
W ramach projektu prowadzone będą następujące działania:

  1. przeprowadzenie warsztatów pracy opiekuna w zakresie obsługi komputera, Internetu, podstawowych urządzeń IT, sprawowania opieki, gospodarowania budżetem domowym, umiejętności psychospołecznych dla 60 opiekunów;
  2. przeprowadzenie zindywidualizowanych szkoleń psychologicznych i coachingowych dla opiekunów i podopiecznych. Podczas zajęć podopieczni będą rozmawiać o trudnościach, problemach m. in. nieumiejętności radzenia sobie ze stresem, konfliktami, chorobami, starością, obciążeniami, problematyką uzależnień, poczucia odrzucenia społecznego;
  3. realizacja zajęć pn. „Wspólne zajęcia dla 100 podopiecznych oraz zajęć integracyjnych.

Zajęcia pozwolą interesująco spędzić czas, poszerzyć swoje zainteresowania i pozyskać nowe umiejętności. Stanowią możliwość do podjęcia wspólnej dyskusji oraz dzielenia się swoimi pomysłami i doświadczeniami. Jest to także dobra okazja, by poznać ciekawych ludzi i nawiązać kontakty, które być może w przyszłości zaowocują realizacją nowatorskich przedsięwzięć.
 
Zajęcia realizowane będą od sierpnia do grudnia br.
 
Udział w projekcie jest bezpłatny, wszyscy uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne oraz drobny poczęstunek. Warunkiem udziału w projekcie jest ukończenie 60. roku życia oraz zamieszkanie na terenie woj. lubelskiego.
 
Drodzy seniorzy, podejmijcie wyzwanie! Podzielcie się swoimi pomysłami, zacznijmy wspólnie działać i zmieniajmy razem Lubelszczyznę!
 
Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie internetowej www.skkm.pl oraz poniżej i dostarczyć pocztą (e-mail albo tradycyjną) lub osobiście do biura projektu na ul. Hetmana Jana Zamoyskiego 1, 22-400 Zamość. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 501 101 165 lub e-mail: lubelscyseniorzy@gmail.com
 

docFormularz zgłoszeniowy