sobota, 26 września 2020 Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Cyprian

Sukces grupy teatralnej Gimnazjum w Łabuńkach Pierwszych

3 czerwca br. grupa teatralna Gimnazjum w Łabuńkach Pierwszych zdobyła pierwsze miejsce w XV Przeglądzie Teatralnym Gimnazjów Powiatu Zamojskiego.

Sztuka „Polak Show”, którą gimnazjaliści zaprezentowali na scenie, została nagrodzona gromkimi brawami publiczności i jednogłośnym werdyktem jury. Dodatkowe wyróżnienie, za grę aktorską, otrzymała Natalia Karchut.

Jest to już drugi sukces grupy teatralnej „Za Kurtyną”. W grudniu 2015 r. uczniowie zdobyli II miejsce w IX Przeglądzie Młodzieżowych Spotkań Teatralnych Ekonomik 2015, wystawiając „Dziady cz. II”.

Grupa „Za Kurtyną istnieje od września 2015 r. tworzą ją uczniowie klasy III gimnazjum. Opiekunem zespołu jest p. Marta Pakos. Uczniowie na zajęciach tworzą własne scenariusze przedstawień, ćwiczą dykcję, pracują nad scenografią, kostiumami, dekoracją. Wiele pomysłów rodzi się w trakcie prób, a nawet po ich zakończeniu – spontanicznie, z uśmiechem, w artystycznym chaosie.

Przygotowania do występów wymagają wiele pracowitości i zaangażowania, bywają chwile zwątpienia, jednak efekty przynoszą radość i dają motywację do dalszej pracy.

Marta Pakos

gim_lab3 gim_lab2