Ścieżka Edukacyjna „Ogród Pawie Pióro” – zaprasza

18 maja dokonano uroczystego otwarcia obiektu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: grantodawcy: Stanisław Majdański Przewodniczący Rady Nadzorczej WFOŚiGW w Lublinie i Stanisław Roczkowski z biura terenowego WOŚiGW w Zamościu, Eugeniusz Polakowski z Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Zamościu.
 
 

Na spotkanie z ekologią przybyli uczniowie z nauczycielami ze szkół z Łabuń i Łabuniek Pierwszych. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Antoni Wojciech Turczyn – Wójt Gminy Łabunie, zaproszeni goście oraz przedszkolak Marcel Momot. Ks. dr hab. prof. nadzw. Czesław Galek poświęcił obiekt. Lekcję przyrody dla dzieci szkolnych z wykorzystaniem zakupionych tablic dydaktycznych przeprowadził Tomasz Kotowicz strażnik leśny z Nadleśnictwa Tomaszów Lubelski.
Koła gospodyń z terenu Gminy Łabunie specjalnie na tę okazję upiekły ciasta, które serwowały z kawą i herbatą. Grillowane kiełbaski uzupełniły ofertę „ogrodowego” święta.
Prowadzona tego dnia zbiórka makulatury (zebrano 978 kg) i zużytych baterii przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Rozdano ponad 100 sztuk sadzonek drzew i krzewów. Za sprzedaną makulaturę zostaną kupione kolejne rośliny do Ogrodu „Pawie Pióro”.

 

Bądź EkoLogiczny wstąp do ogrodu! Zapraszamy.

 

Na pierwszych 500 osób – zapisanych do biblioteki, którzy skorzystają z bibliotecznego księgozbioru czeka niepowtarzalna zakładka. Półka ekologiczno-przyrodnicza czeka na czytelników.