“Przed Wielkanocą” – VII edycja konkursu

Referat Promocji, Kultury, Sportu i Informacji Urzędu Gminy Łabunie zaprasza Uczniów szkół podstawowych do udziału w VII Gminnym Konkursie Plastycznym “Przed Wielkanocą” pod patronatem Wójta Gminy Łabunie Antoniego Wojciecha Turczyna.

Przed nami wiosna i najważniejsze w kalendarzu liturgicznym święto – Wielkanoc. Nieodłącznym symbolem tego okresu są pisanki, do tradycji należy też wysyłanie kartek do bliskich i znajomych.
Mając na uwadze potrzebę kultywowania tradycji po raz siódmy ogłaszamy konkurs plastyczny na najpiękniejszą pisankę wielkanocną i kartkę świąteczną.
Mamy nadzieję, że konkurs spotka się z wielkim zainteresowaniem i przyczyni się do rozwoju młodych talentów.

Adresaci Konkursu

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Łabunie. Nagrody i wyróżnienia przyznane zostaną w kategoriach:

  • Kartka
  • Pisanka
  • Stroik

 

Regulamin

Uczestnicy wykonują zgodnie z tematem konkursu w dowolnej technice. Prace zbiorowe nie będą oceniane. Prace należy opisać według wzoru: imię i nazwisko autora, klasa, nazwa szkoły oraz imię i nazwisko opiekuna. Ponadto szkoły powinny załączyć zbiorczą listę uczestników konkursu. Organizator powoła komisję, która oceniając poziom artystyczny prac wyłoni w każdej kategorii zwycięzców. Dodatkowo przyzna wyróżnienia.

Prace należy dostarczyć do Urzędu Gminy w Łabuniach, pokój nr 10 do 15 marca 2016 roku.
Laureaci konkursu zostaną poinformowani o wynikach konkursu 17 marca 2016 roku.
Organizator konkursu nie zwraca prac i zastrzega sobie prawo do ich publikowania.

Podczas finałowej wystawy odbędzie się kiermasz wszystkich prac zgłoszonych do Konkursu. Zebrane fundusze zostaną przekazane Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.

Wręczenie nagród: 20 marca 2016 r. (niedziela), godz. 13.30 w Domu Kultury w Łabuniach, ul. Parkowa 9.

Serdecznie zapraszamy!!!