piątek, 30 października 2020 Dziś imieniny obchodzą: Zenobia, Przemysław

Gminny Chór ,,Konsonans” laureatem III nagrody Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

30 stycznia w Rzeszowie odbyły się przesłuchania do III edycji Festiwalu Kolęd i Pastorałek. W przesłuchaniach wzięły udział 32 chóry z Polski, Ukrainy i Białorusi. Polskę reprezentowały między innymi: trzy Chóry z Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie, Chór Akademicki Politechniki z Kielc, a także chóry z Warszawy, Gorlic, Rzeszowa, Lublina i Jasła. Występy oceniali profesorowie Uniwersytetu z Lublina, Rzeszowa oraz Preszowa na Słowacji.


 
Gminę Łabunie reprezentował Kameralny Chór ,,Konsonans”, który został nagrodzony Brązowym Dyplomem. Pomimo krótkiej działalności oraz wybitnej, utytułowanej konkurencji, zespół zdobył uznanie jury i sympatię słuchaczy.
 

Serdecznie gratulujemy !!!

 

Sympatykom naszego chóru ,,Konsonans”, którzy trzymali kciuki za sukces w III Rzeszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek, dedykujemy jedną z kolęd wykonanych podczas przesłuchań konkursowych – ,,Lulajże Jezuniu ” w opracowaniu Józefa Przytuły.
Jednocześnie wszystkich uzdolnionych muzycznie zapraszamy do zespołu, wspólnego muzykowania i zdobywania następnych nagród.

Agnieszka Brylewicz
 

chor_rzeszow_nagr_1