„Malowanie kolęd” – wręczenie nagród

20 stycznia w dawnym pałacu Jana Jakuba Zamoyskiego w Łabuniach (obecnie siedziba Sióstr FMM) podsumowano IV Gminny Konkurs Plastyczny „Malowanie kolęd” pod patronatem Wójta Gminy Łabunie. W świąteczną atmosferę wprowadziła Laureatów i Gości Amelia Binda – uczennica klasy I SP Łabunie, wykonując a cappella utwór „Do stajenki”.


Nagrody 33 Laureatom wręczali Wójt Gminy Łabunie Antoni Wojciech Turczyn i siostra FMM Teresa Neitsch, przewodnicząca komisji konkursowej.
 
Wójt Gminy Łabunie podziękował dzieciom, komisji, rodzicom i nauczycielom za szczególne zaangażowanie i obecność na podsumowaniu konkursu. W kilku słowach podkreślił, jak ważna jest nasza tożsamość i pielęgnowanie chrześcijańskiej tradycji. Przypomniał, że prace 20 Laureatów zostaną wydane w formie kartek świątecznych, które wraz z serdecznymi życzeniami powędrują w świat i w Polskę.
 
Siostra Teresa przywołała postać IX Ordynata Jana Jakuba i w ramach niespodzianki zaprosiła wszystkich do tajemniczego przejścia, którym dawno temu poruszała się służba pałacowa. Kręconymi schodami uczestnicy dotarli do sali balowej Ordynata, która od 100 lat pełni funkcję kaplicy. W kaplicy przy szopce wykonano pamiątkowe zdjęcie i zmówiono modlitwę do Matki Boskiej Częstochowskiej (patronki kaplicy Sióstr FMM) z prośbą o dalszą opiekę.
 
Prace Laureatów oglądać można do końca stycznia w Galerii Błękitnej przy ul. Orzechowej 10.
 
Organizator: Referat Promocji, Kultury, Sportu i Informacji Urzędu Gminy dziękuje wszystkim za udział w konkursie i zaprasza za rok na mały Jubileusz!
 
Lista laureatów IV Gminnego Konkursu „Malowanie kolęd”