Kolędowanie w Łabuńkach

W pierwszą niedzielę Nowego Roku w szkole w Łabuńkach odbyło się wspólne kolędowanie społeczności obu naszych szkół i mieszkańców Łabuniek. Najpierw zgromadzona publiczność mogła obejrzeć krótki występ naszych przedszkolaków, później zaś jasełka przygotowane przez księdza Rajmunda Cura i panią Katarzynę Krajewską, gdzie występowali uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łabuńkach Pierwszych.Do wspólnego kolędowania zachęcali też członkowie zespołu „Ogrodniczki” działającego przy KGW w Łabuńkach Pierwszych. Zgromadzeni goście mogli skosztować ciast przygotowanych przez panie z KGW, rodziców naszych uczniów oraz nauczycieli. Warto też wspomnieć, że naszą imprezę swoją obecnością zaszczycili między innymi Wójt Gminy Łabunie, pan Antoni Wojciech Turczyn, Przewodniczący Rady Gminy Łabunie, pan Adam Kniaź oraz dyrektor Hospicjum Santa Galla, ksiądz Michał Przybysz.

Aneta Gałka
SP w Łabuńkach Pierwszych

fot. A. Gałka