czwartek, 22 października 2020 Dziś imieniny obchodzą: Filip, Kordula

Ferie w Arsenale – zaproszenie

Oddział Muzeum Zamojskiego Muzeum Fortyfikacji i Broni „Arsenał” zaprasza na cykl spotkań o otwartej formule, które odbywać się będą w czasie ferii od wtorku do piątku w wybranych obiektach Muzeum. Mile widziani są wszyscy chętni, którzy chcą się zapoznać z ciekawostkami na temat historii i sztuki, z grami edukacyjnymi i twórczo spędzić czas.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży są bezpłatne!


 
W programie:

  • 16.02 – „Szabla szabli nie równa” – warsztaty bronioznawcze – broń biała od XVI do I połowy XIX wieku. W czasie zajęć prowadzący omówi i zaprezentuje różne rodzaje broni białej, przedstawi ich wykorzystanie a uczestnicy będą mogli przyjrzeć się bliżej muzealnym eksponatom i porównać je z replikami mieczy, tarcz czy hełmów.
  • 17.02 – „Dzień z historią na planszach” – zapraszamy na turniej planszowych gier historycznych dla dzieci i młodzieży, wydanych przez IPN (Kolejka, Pamięć ’39, 303 Battle of Britain, Znaj znak – Monte Cassino i wiele wiele innych…
  • 18.02 – „Zabytki z ziemi” – na warsztatach dzieci poznają tajniki pracy archeologa i jego warsztat. Zapoznamy się z militarnymi znaleziskami, które zostały ukryte lub zagubione w ziemi. Będziemy poszukiwać ukrytych przedmiotów i prowadzić dokumentację archeologiczną.
  • 19.02 – „Egzotyczna podróż” – warsztaty wpisują się w program towarzyszący wystawie „Egzotyczna Europa. W 100. rocznicę śmierci Józefa Brandta, a ich tematyką będzie egzotyczna podróż. Wędrując przez piękne krainy i barwne pejzaże, skomponujemy z nich własne oryginalne obrazy.
  • 23.02 – „Broń żołnierza” – warsztaty bronioznawcze – broń palna od XVI do I połowy XIX wieku. Uczestnicy zajęć poznają historię rozwoju broni palnej od XVI do XIX wieku. Na podstawie replik eksponatów poznamy sposoby działania systemów zamkowych używanych w broni na polach bitewnych w czasach nowożytnych. Ponadto dowiemy się jakie było zastosowanie klucza, kapelusza, skałki czy forkietu, kiedy wynaleziono bagnet i czym jest kontrmarsz.
  • 24.02 – „Dzień z historią na planszach” – zapraszamy na turniej planszowych gier historycznych dla dzieci i młodzieży, wydanych przez IPN (Kolejka, Pamięć ’39, 303 Battle of Britain, Znaj znak – Monte Cassino i wiele wiele innych…
  • 25.02 – „O zabytkach i ich konserwacji” – obiekty zabytkowe wykorzystywane jako przedmioty użytkowe ich zabezpieczanie i konserwacja czyli wszystko o stali i rdzy!
  • 26.02 – „Egzotyczna podróż” – warsztaty wpisują się w program towarzyszący wystawie „Egzotyczna Europa. W 100. rocznicę śmierci Józefa Brandta, a ich tematyką będzie egzotyczna podróż. Wędrując przez piękne krainy i barwne pejzaże, skomponujemy z nich własne oryginalne obrazy.

 

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 lat.
Rozpoczynają się o godz. 10.00 (trwają od wtorku do piątku).
Czas trwania warsztatów to ok. 1.5 godziny.
Wszystkie zajęcia dla dzieci i młodzieży są bezpłatne.
Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o wcześniejsze zapisy: kinga.kolodziejczyk@muzeumarsenal.pl lub tel. 606 845 759.
 

muzeumarsenal.pl