Dla babci i dziadka

W niedzielne popołudnie, za sprawą miejscowego KGW, ruszowska świetlica z okazji święta babć i dziadków otworzyła swoje podwoje. Zaproszenia na tę uroczystość przyjęli: Antoni Wojciech Turczyn – Wójt Gminy, Adam Kniaź – Przewodniczący Rady, ks. Paweł Szutka – wikariusz, Jerzy Zawadzki – Sekretarz Powiatu Zamojskiego z Małżonką, Bogusław Szast – sołtys i radny wsi Ruszów i zespół śpiewaczy „Jagódki” z Kolonii Suchowoli.


W tym szczególnym dniu na scenie najmłodsze pokolenie prezentowało swoje talenty. Dzieci z Punktu Przedszkolnego w Ruszowie recytowały wiersze, a sąsiedzi z Majdanu Ruszowskiego przedstawili jasełka.
 
Po wysłuchaniu obu prezentacji małym wykonawcom Wójt Gminy wręczył podziękowania i słodkie upominki. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do rodzinnego obiadu.
 

Wójt Gminy Łabunie serdecznie dziękuje Kołu Gospodyń Wiejskich z Ruszowa za zorganizowanie integrującego spotkania zarówno pokolenia , jak i sąsiednie miejscowości i za współtworzenie wizerunku Gminy Łabunie.