Od 1 lipca 2021 r. świadczenie w ramach programu Dobry Start (tzw. 300+) przyzna i wypłaci Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada wyłącznie drogą elektroniczną.

Czytaj więcej Dobry Start (300+) – informacja

Wójt Gminy Łabunie - Mariusz Kukiełka zaprasza na Gminny Turniej o Puchar "Orlika" w Piłce Nożnej.  Wydarzenie upamiętni 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Czytaj więcej Gminny Turniej o Puchar „Orlika” w Piłce Nożnej

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość zaprasza na obchody 77. rocznicy wkroczenia do Szczebrzeszyna Oddziału AK dowodzonego przez Tadeusza Kuncewicza ps. „Podkowa. Szczegóły na plakatach. 

Czytaj więcej Historyczna inscenizacja i spektakl w Szczebrzeszynie – zaproszenie

Informujemy, że od dnia 22 lipca od godziny 7:00 do dnia 26 lipca do godziny 15:00 ponownie będzie można dokonać zgłoszenia na listę rezerwową.

Czytaj więcej Nabór na listę rezerwową dot. montażu instalacji solarnej

Wójt Gminy Łabunie przypomina o konieczności dokonania spisu powszechnego. W związku z tym w każdy czwartek w wybranych świetlicach wiejskich będą dyżury rachmistrzów, którzy udzielą informacji i pomogą dokonać spisu.

Czytaj więcej SPIS POWSZECHNY

Pomoc pokrzywdzonym przestępstwem w ramach Funduszu Sprawiedliwości - to temat spotkania z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości  - Marcinem Romanowskim. 

Czytaj więcej Wiceminister sprawiedliwości z wizytą w Gminie Łabunie

Kapela Grześki Ruszowa - po oficjalnym otwarciu Festiwalu - rozpoczęła swoim występem Zamojskie Dni Folkloru w Zwierzyńcu organizowane przez Starostwo Powiatowe w Zamościu. 

Czytaj więcej Kapela Grześki na Zamojskich Dniach Folkloru

Na okładce - "zapach" rumianku, a w środku - aromat kawy, kakao i czekolady. Zapraszamy do lektury najnowszego wydania kwartalnika U Źródła. Teraz - 32 strony informacji z życia gminy Łabunie, gdzie inwestujemy w ekologię z myślą o mieszkańcach, promujemy naszych przedsiębiorców, rozmawiamy z mieszkańcami dbając o historię i kulturę naszej gminy. Bezpłatne czasopismo można dostać w Urzędzie Gminy Łabunie, Bibliotece Publicznej Gminy Łabunie oraz w wersji on-line.

Czytaj więcej Najnowsze wydanie “U źródła”

Pszczółka maja, Bolek i Lolek, Reksio - takich bajkowych bohaterów zmalowali na murach przy placu zabaw w Łabuniach uczestnicy wakacyjnych warsztatów graffiti.

Czytaj więcej Bajkowe graffiti w Łabuniach

Wojewoda lubelski Lech Sprawka zainaugurował akcję informacyjno-edukacyjną "Zadbaj o zdrowie" związaną ze szczepieniami przeciwko Covid-19.

Czytaj więcej Szczepieniobus wyruszył do mieszkańców województwa